NAPSALI O NÁS

Konečně jsem se dostala k tomu, napsat o „našem“ NAHRÁVACÍM STUDIU ALIAS v Rožnově pod Radhoštěm. Odvážila jsem si napsat „našem“, protože to tak cítíme. Natáčíme tam již 2.CD a opět nás přivítali velmi vřele. Atmosféra při natáčení je velmi přátelská, ale kromě profesionality nám nabízí i lidský přístup a až rodinnou atmosféru. I když přivezeme další nové hosty, pokaždé jsou nadšeni jejich přístupen a rádi se vracejí. Vždy se na všem domluvíme, žádný problém není neřešitelný, no jsou prostě skvělí! Se vším si vědí rady a poradí v každé oblasti týkající se nahrávání, hudby, nástojů, grafiky na CD, tedy i po technické stránce jsou odborníci. Rádi k nim jezdíme, i když z dálky, a doufáme, že to nebude naše poslední CD a že jich ještě natočíme více.

Jana Šlesingerová s dcerou Adélkou Klapuchovou a ost.


V sobotu 19. května 2012 se uskuteční v prostorách před Klubem Zubří tradiční Metlářský jarmark. Také letos přijedou lidoví tvůrci, kteří nabídnou rozmanitý sortiment zboží z proutí, dřeva, hlíny a jiných materiálů. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením a atrakce pro děti. V dopoledních hodinách zahraje Dechová hudba Zubřanka. SWlNG BAND ZUBŘÍ Jindřicha Dořičáka vystoupí od 9.30 hodin, velkou událostí dne bude křest jejich nově vydaného CD…

Zuberské noviny 04/2012


Nahrávání ve studiu bylo velice příjemné a spolupráce s Láďou Porubou bezchybná.
Do studia jsme šli s jasnou představou o závěrečném zvuku a toho se nám vzájemně podařilo docílit. Můžeme doporučit jak začínajícím kapelám, tak starým harcovníkům, kteří už vědí, co chtějí.
Láďovi patří velké poděkování za trpělivost a kompletní servis včetně vždy dobře vychlazeného Plzeňského.

KORIDOR


Sedmikráska…dovolte mi poděkovat za Vaši důvěru, přízeň a spolupráci na vzdělávacích projektech Sedmikrásky.

Spolu s kolegy a žáky si ceníme tohoto neformálního vztahu a vážíme si Vaší finanční a materiální podpory, jež měla dopad na zlepšení kvality prostředí školy.

Pavel Sumec, Sedmikráska


Heidi Janků slavila na Valašsku

Vydáno TOPVIP.cz – zde celý článek

..Nahrávací studio Alias v Rožnově pod Radhoštěm slaví desáté narozeniny. A protože je ve studiu i dobře zásobený bar, návštěvy a gratulanti se v něm netrhnou. Jedním z nich byla i zpěvačka Heidi Janků s manželem Ivo Pavlíkem. „Heidi je sympatická a skvělá holka, která nepokazí žádnou legraci. Rádi bychom s ní v budoucnu spolupracovali. A jejího manžela Ivoše Pavlíka jsem viděl hrozně rád, protože jej znám ještě z dob jeho koncertů s Věrou Špinarovou, kdy jsme po nich vždy táhli zábavu v Tatrovance v Novém Jičíně. To už je ovšem tak dávno, ale Ivoš si vzpomněl,“ řekl nám majitel studia Alias Ladislav Poruba….


Valašský dechovkářský král Čuba odpočívá na Slavíně

Vydáno TOPVIP.cz – zde celý článek
…V posledních letech většinu z nich natáčel v rožnovském nahrávacím studiu Alias. „Poprve jsem s Béďou setkal v hotelu Relax, kde jsem byl pozvaný na jeho vystoupení. Po akci jsme si popovídali o hudbě a dostal jsem od něj dvě kazety jeho písní. Krátce poté jsem jej pozval do našeho studia Alias. Věděl jsem o něm, že skládá vlastní písničky a spolupracuje s nějakým pražským vydavatelstvím. Líbilo se mně na něm, že neotálel a do studia přišel hned druhý den. A když si ho prohlédl, žekl mi, že by si u nás vyzkoušel nahrát písničku. Stalo se a udělali jsme první nahrávky, se kterými byl spokojen. Poté u nás začal natáčet a vzpomínám na jeho historickou větu: Prošel jsem hodně nahrávácích studií, ale to, co jste předvedli vy, jsem ještě nezažil. Žádné frekvence, prostě pohoda, konečně domácí studio v Rožnově pod Radhoštěm, kde jste mi vyhověli s »halem« dle mých představ. Bylo od něj hezké, že k nám chodil rád i s manželkou Dášou, kamarády, se psem a i když zrovna netočil. Procházky často končily u nás ve studiu a toho jsme si vážili,“ zavzpomínal na Bedřicha Čubu Ladislav Poruba (na snímku se synem Alešem) ze studia Alias…


Ahojky mili pratele z hudebniho valasskeho sveta.

Dekuji mnohokrat za PF a i kdyz ten novy rok 2011 vlastne zase uz stary je….preju taky neskutecne mnoho stesti a vecne nekoncici kreativni napady. Na cem ted zrovna pracujete?

Zdravim Vas vsechny z konecne opet zasnezeneho Svycarska.

Ivana Bartošová


Ahoj Ladiku, zdravi Te Ladia z nemecka,

urcite si vzpominas, jak jsi natacel pisnicky na oslavu “EVA 40”, ktera se konala v Praze se zpevaky z “Alfy” Marcelou a Brunem.Konecne jsem se dostal k tomu, abych Ti poslal par fotek z akce.Jako predskokani vystupovali M.David a Heidi Janku.Pak nastoupily nase holky a jely na blayback z nahravky studia Alias jako z dela.Heidi i Michalovi spadla brada a DJ poustel CD “EVA 40” natocene ve Tve rezii ve studiu Alias cely vecer!Proste co Ty udelas, slape jako z praku!Takze klobouk dolu, velky kompliment porota byla narocna!Samozrejme musime podekovat i zpevakum z “Alfy” – byli skveli!


Zdravím Láďu a Aleše Porubovy,

mnohokrát oběma děkuji za bezvadný servis při ozvučení a zajištění hudby na svatbě na Soláni. Moc jste mi pomohli a až budu v tomto dalekém kraji zase něco organizovat, určitě si na vás vzpomenu.

Ještě jednou díky moc.

Blanka


STOPA zdraví ALIAS !!!

Ahoj Laďo. Myslím, že je na místě Ti touto formou poděkovat za výbornou spolupráci při natáčení našeho CD STOPA Rock. Oceňuji Tvoji trpělivost, kterou jsi měl se mnou při masteru našeho CD, protože vím, že jsem chtěl vychytávat až moc velké detaily. Jenže moje puntičkářství mi prostě nedovolí nechat tam něco o čem vím, že se to dá spravit. Master se povedl a CD hraje výborně. Myslím, že jsem se při nahrávání hodně naučil a to jak při zpěvu tak i při masteru a tyto zkušenosti se mi budou určitě hodit při nahrávání dalšího CD STOPY, které plánujeme samozřejmě zase ve studiu ALIAS.

ZDAR !!!

HUŇÁČ – kapela STOPA


Haló, haló,

jménem kapely Vyhynulá Volavka srdečně zdravím všechny známé ve studiu. Jen tak si brouzdám po netu a narazil jsem na Vaše stránky. Hned mi srdéčko zaplesalo, vzpomínky krásné na hladinu vyplavaly…

Až budeme slavní (již brzy, již brzy…) a budeme v Bravu, nebojte se i Vás vzpomeneme…

Tak snad někdy tam nahoře ve studiu či někde v restauraci na panáčkovi se potkáme.

Mějte se báječně,

Petr Maléř a Vyhynulá Volavka


Cau Ladiku, zdravi Te Ladik z nemecka. Ale proc Ti hlavne pisu. Prave mi volala Iva (moje zenuska) z Prahy. Dnes se totiz kona ta velka oslava Evicka no a krome nasich dvou velmi vydarenych pisni (diky Tve rezii) jsem se prave dozvedel, ze tam bude zpivat M.David a Heidi Janku. Tak drz palce at nam nase holky pred nima neudelaji ostudu. Dam Ti pak vedet, jak to dopadlo.

Dik za fotky jsou prima a kdybys mohl nejake nahravky z nasi zkousky (MP 3) jeste poslat. Jo a muzes na vebstranky Evicka k tem fotkam taky klidne prihodit ty 2 pisnicky jako MP3 kdyby to slo. At si to starosta muze v praci pustit kolegum a pochlubit se.

Moc za vsechno dekuju a tesim se na priste zase u Vas ve studiu

Ladija


Vánoční koledy natáčela Iveta Bartošová na Valašsku

(Čert na koze, 16.11.2009)
Ve významné kulturní centrum se proměňuje nahrávací studium Alias v Rožnově pod Radhoštěm. Za jeho devítiletou existenci v něm natáčela spousta regionálních muzikantů a interpretů, ale i mnoho umělců z Prahy. Například směs vánočních koled na své první vánoční cédéčko nazpívala v Aliasu princezna české pop music Iveta Bartošová. A kdo ze zpěváků a hudebníků navštíví Valašsko, většinou se zastaví na kus řeči i ve studiu Alias, jehož součástí je i malá útulná hospůdka.

Srdcem Valašska je malebné městečko Rožnov pod Radhoštěm, které je známé svým folklorem a významným hudebním děním. A právě v tomto městečku vzniklo v roce 2000 hudební nahrávací studio Alias, ve kterém postupem času začaly natáčet místní kapely snad všech žánrů a stylů. „Bez hudby to prostě nejde. A proč zrovna netvořit něco v hudební oblasti, když nás to ještě pořád baví? Proč nedat příležitost novým, mladým, nadějným, ale hlavně slušným lidem, kteří mají zájem na sobě pracovat a něco vytvářet v hudebním směru? Nemluvě o tom, že nejenom v Rožnově pod Radhoštěm existuje spousta kvalitních muzikantů, kteří vždy nemají příležitost se uplatnit,” řekl Čertovi na koze majitel studia Ladislav Poruba, který se práci ve studiu věnuje i se svým synem Alešem.

Během let se tak v Aliasu vystřídaly stovky neznámých muzikantů a zpěváků, ale i známé tváře jako Iveta Bartošová, Tomáš Kočka, Michaela Valchářová, Robert N. nebo legendární valašský dechovkářský král Bedřich Čuba, který se prosadil i v televizním teleshopingu. „Béďa u nás natočil asi sedm alb a nebyly to dechovky, ale taneční věci, písničky na přání, vánoční album, nejkrásnější tanga nebo deska s cimbálovkou. Měli jsme spoustu společných plánů, jenže Béďa nás zcela náhle a nečekaně opustil a odešel do muzikantského nebe. Byl to vynikající zpěvák, muzikant i člověk. Nyní jsme se dohodli s jeho manželkou Danielou, která k nám do studia dodnes chodívá, že vybereme Bedřichovy dosud nevydané písně a vydáme je na cédéčku, protože lidé na něj pořád moc rádi vzpomínají,” říká Ladislav Poruba, který jako správný muzikant nezanedbává ani svou kapelu Monáda, s níž ve studiu Alias natočil a vydal album Kopretiny.

Alias vydává každoročně i sampler Co sa skrývá pod Radhoštěm aneb Rožnovský výběr, který přináší výběr z nejzajímavějších valašských rockových nebo cimbálových kapel, které natáčejí své písně právě ve studiu Alias. A uvedené songy do svého vysílání často zařazuje i okresní rádio Valašsko. Zatím posledním albem, které Alias vydal, je cédéčko skupiny Navalentym, které před pár dny v Rožnově pod Radhoštěm pokřtila Helena Zeťová a nyní připravují na předvánoční trh již zmíněné vzpomínkové album na Bedřicha Čubu.


Zeťová pokřtila Navalentym v rodinné hospodě!

(Čert na koze, 16.11.2009)
Rocková rebelka Helena Zeťová vyrazila po čase na rodné Valašsko, a to nejen k rodině, ale i do rodinné hospody Písečná v Rožnově pod Radhoštěm, kde pokřtila nové album populární valašské kapely Navalentym. „Jsem ráda, že jsem mohla cédéčko Navalentym pokřtít právě v naší rodinné hospodě. Navíc mám kluky ráda a v mládí jsem si nimi i několikrát zazpívala. Vždy, když mám trochu volna, tak ho ráda vyplním návštěvou Rožnovska,“ řekla na křtu sympatická Helena.

Trojice urostlých muzikantů, která si říká Navalentym si Helenu Zeťovou vybrala proto, že se s ní znají už spoustu let a moc se jim líbí i jako zpěvačka. „A samozřejmě, je to velká kočka,” dodal se smíchem sólový zpěvák a kytarista Dan Mičola.

Populární valašská kapela Navalentym vznikla v roce 2001. Dvojčata Dan a Radek Mičolovi, kteří předtím působili v různých bigbítových kapelách jako byl Valašský vojvoda, Stetson, Heaven, přibrali mezi sebe kytaristu Broňu Holíka, pohybujícího se spíš v bluegrassových vodách. „Název kapely vznikl podle akce, která se konala na den Svatého Valentýna. Přehodilo se pár písmen a název Navalentym byl na světě,” přiznává zpěvák a basák Radek Mičola.

Zpočátku hráli převážně po hospodách a až po natočení debutového alba Navalentym 2002 se kapela začala hraním živit. „Hráli jsme vše – zábavy, festivaly, oslavy, svatby, firemní večírky, koncerty pro školy, prostě vše, co přišlo, abychom kapelu uživili, protože nejen řidič, ale i muzikant tvrdý chleba má,” přiznává Dan Mičola. A tak to vlastně trvá dodnes.

Kromě vlastní tvorby hraje kapela písničky českých a světových kapel a interpretů, ale zpívá výhradně česko-slovensky. Cizí písně si kluci sami textují.

Na podzim tohoto roku vydala skupina své druhé CD, nazvané Navalentym 2009.

„Disk obsahuje šestnáct převzatých věcí, které jsme si sami otextovali. Natáčeli jsme v Rožnově pod Radhoštěm ve studiu Alias, kde byla super atmosféra a pohoda. A protože jsme Valaši, desku nám pokřtila Helena Zeťová, která se za své valašské kořeny taky nestydí,” dodal zpěvák a kytarista Broňa Holík.


Chtěl bych taky za celou kapelu poděkovat za příjemný 6 hodinový pobyt u Vás ve studiu.Byla to příjemná nová zkušenost všech členů kapely.Abych reprodukoval, jak to potom vypadalo, tak to bylo asi takto:”Já chcu eštěěěě!!”, takže můžete počítat s tím, že vaše studio ještě určitě někdy mile rádi využijeme.

S pozdravem Míra Husek a celý zbytek kapely S.P.O.K.E.N.


Chtěla bych poděkovat za kolektiv dětí z 5.A třídy ZŠ 5.května za umožnění realizace na první dojem nereálného snu. Diky Vám se podařilo připravit nádherné CD na rozloučenou s (kamarádkou všech žáků) paní učitelkou Hankou Kramolišovou. Vaše ochota, spolupráce a nadšení pro naši věc byla obrovská. Díky za Váš profesionální přístup i při takovéto neformální akci. Myslím, že jste potěšili nejen děti, které si mohly vyzkoušet, “jaké to je” nahrávat ve studiu, ale i všechny, kteří si v budoucnu tuto nahrávku poslechnou. Byla jsem sama překvapena milým prostředím, které nás u Vás čekalo. Ještě jednou díky a mnoho úspěšných nahrávek, spoustu dobrých lidí, kteří se na Vás budou obracet, hodně energie a odhodlání Vám přeje jedna z maminek.

Markéta Mikulenková


Velmi příjemné prostředí,profesionální přístup a pořád dobrá pohoda.To je natáčení ve studiu ALIAS.Vřele doporučuji.

Šedívák Olda


Ahoj kluci Porubovi,
Už několikrát jsem měl to potěšení navštívit Vaše nahrávací studio, a to jak individuálně tak v rámci menšího či většího kolektivu. Vždy to byl pohodově strávený čas ve společnosti dobrých lidí a dobré muziky, většinou za doprovodu dobrého jídla a neméně dobrého pití. Proto budu jenom rád, jestli budu moci i nadále využívat příležitostně Vaši pohostinnosti a dobré nálady podložené fajn muzikou. Už se těším……….

Milan Janák


Vážení přátelé Porubovi,
vždy, když navštívím Vaše nahrávací studio mám velmi dobrý pocit z toho jak toto studio vylepšujete. Při každé návštěvě objevím něco nového. Také mne vždy mile překvapí Vaše pohostinnost v místnosti určené k odpočinku při nahrávání. V době, kdy jste mi natáčeli CD jsme tam se zpěvačkou Renatou Šmídovou strávili mnoho krásných chvil a zažili mnoho dobrého. Jak Aleš tak Ládínek vždy navodili tu správnou atmosféru potřebnou k natáčení. Proto doporučuji všem, kdo si chtějí natočit své písně na CD, aby tak učinili ve Vašem studiu ALIAS v Rožnově pod Radhoštěm. Já osobně se vždy rád ve Vašem studiu zastavuji na návštěvu, kdykoliv jsem v okolí Rožnova pod Radhoštěm, protože tam načerpám novou energii. Za to vše Vám patří mnohonásobný D Í K .

Váš kamarád
Franta Pobořil


Nahrávali jsme ve studiu ALIAS demo, a byla to paráda. Skvělé vybavení, super zázemí, a hlavně super lidi. Studio ALIAS můžeme všem doporučit!

Jarda Bartík – kapela Změna Směru


Zdravím Vás pane Porubo,
protože jsem se s Vámi jaksi nestihla rozloučit v náš svatební den, chci to napravit a poděkovat za dobře odvedenou práci, myslím, že se celá akce moc povedla, my sami s Radimem jsme moc spokojeni, protože vyšlo naprosto všechno tak, jak jsme si představovali. Doufám, že ani Vy jste se s námi nenudili:-)))

Ještě jednou díky a nashledanou
Ivana Marková


Chlapi Porubové-Laďo a Alešu-moc vám tímto děkuji za možnost zazpívat si do mikrofonu a nahrát si pro radost pár písniček. Toto jsem dostal jako dárek a vaším prostřednictvím jsem dostal to nejlepší, co jsem mohl. Děkuji za pomoc, podporu (tu jsem,jak víte,moc potřeboval) a realizaci mého dárku.

Se srdečným pozdravem Laďa Hánečka


Ahoj, Láďo a Aleši,
zdravím z Anglie! Koukám, že kniha hostů už funguje, a protože není online, posílám svůj zápisek jen takhle, mailem. Dík moc za to nahrávání, výborně se s váma pracovalo i povídalo. (Přestože si myslím, že asi budu muset přenahrát víc věcí, než jsem si původně myslel,) těším se na brzkou dotočnou!

Mějte se skvěle,
Hynek